Studies confirm that dogs can recognize a bad person

Köpeklerin sosyal ve bilişsel becerileri bizi her zamankinden daha fazla şaşırtıyor ve çoğumuz için eşit veya bazı insanlardan daha önemli olsalar da. Bilim, bunlara evde sahip olmanın faydalarını doğruluyor.

Bilim adamları, köpeklerin bir kişinin sahibiyle iyi ya da kötü olduğunu nasıl anlayacaklarını bildiklerini kontrol ettiler. Yani, çevrenizdeki insanların gerçekten istediğiniz için sizinle olup olmadığını veya hayatınıza olumlu bir şey katmadığınız kötü enerjili insanlar olup olmadıklarını belirleme yeteneğine sahiptir.

Bilim adamları, 54 köpeği sahipleriyle birlikte, çalışmanın amacını söylemeden, sadece komutları yerine getirmek zorunda kaldı. İnsanlara açması gereken bir kutu verdi; Ancak bunu yapmak için yardıma ihtiyaçları vardı.

Alanın içinde bir iyilik isteyebileceğiniz oyuncular vardı. Bazıları yardım ederken, diğerleri köpek sahiplerini arayan yardımı görmezden geldi.

Araştırmacılar, köpeği yabancılarla yakınlaşmaya çalıştıklarında, sadece davanın açılmasıyla sahiplerine yardım etmeye çalışan ve efendilerini görmezden gelen oyunculara reddeden veya şüpheli olanlara karşı nazik olduklarını fark ettiler.

Bilim adamları, köpeklerin bu kapasitesini, bir kişinin bu konuyla olan etkileşimlerinden ziyade, “sosyal casusluk” gibi bir şeyin, o kişinin tüm çevrenizdeki davranışını nasıl gözlemlediğine göre değerlendirerek tanımladılar.

Araştırmacılar, bu hayvanların davranışlarının sofistike bir zeka sergilediğini söyledi. “Köpekler sadece diğer bireylerin etkileşimlerinin pasif gözlemcileri değildir, ayrıca bazı durumlarda insanlarla etkileşimin sonuçlarına dikkat eder ve bu bilgileri kullanmak için aktörlerin nasıl davrandığını değerlendirir ve nasıl davranılacağına dair bir karar verir.” . “

Next Post

The latest cuts and hairstyles fashion for ladies 2018

Mon Nov 19 , 2018
  Today we bring you a gallery of photos so you can see the different models in cuts this year you can use in your head. Do you want to know more? Stay until the end and discover them. Sometimes cutting hair is a way to reflect a change in our […]